Fragmenty - Fragmenty - SJ World News - Best of Joomla! http://fragmenty.cz Tue, 11 Dec 2018 10:09:37 +0000 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Bude Macron hasičem, nebo pyromanem? http://fragmenty.cz/index.php/eu/item/2457-bude-macron-hasicem-nebo-pyromanem http://fragmenty.cz/index.php/eu/item/2457-bude-macron-hasicem-nebo-pyromanem Poznáváte chloubu Paříže Vítězný oblouk?

Výjimečný stav ve Francii a poškozený Vítězný oblouk. Zraněných je zatím na 900 lidí a ze 412 předvedených osob policie ponechala 378 ve vazbě. Mezi zraněnými je i 150 policistů, dva řidiči zemřeli. Bude Macron hasičem, nebo pyromanem? Na první pohled banální protesty proti zvyšování cen pohonných hmot ve Francii však skončily velkými škodami; ohořelá auta, zničené výlohy, kavárny, zastávky i banky a zraněno je momentálně na 900 lidí. Jsou též tři mrtví, z toho dva řidiči po haváriích.

V Paříži byl kromě jiného poškozen interiér Vítězného oblouku. Prezident Emmanuel Macron na krizovém zasedání vlády vyzval k posílení připravenosti policie a k uspořádání dialogu mezi lídry politických stran a demonstranty.

Výsledek obrázku pro nepokoje ve francii 2018 vítězný oblouk macron

Před jednáním kabinetu ministr vnitra Christophe Castaner nevylučoval vyhlášení výjimečného stavu, podle informací agentury Reuters ale vláda o této možnosti nedebatovala. Zatím…

Francouzi od 17. listopadu 2018 protestovali v sobotu už potřetí v rámci hnutí takzvaných žlutých vest nejen kvůli plánovanému zvýšení cen pohonných hmot, ale i kvůli dalším vládním opatřením. K sobotním akcím se připojilo v celé zemi na 136 tisíc lidí.

Jen v Paříži utrpělo podle policie zranění přes 900 lidí a ze 412 předvedených osob policie ponechala 378 ve vazbě. Mezi zraněnými je i přes 150 policistů. Jsou též tři mrtví, z toho dva řidiči. Mimo Paříž je nejvíc problémů hlášeno z měst Puy-en-Velay, Tours, Tarbes, Marseille a Dijon. Úřady zatím nejsou schopné škody vyčíslit.

Projevy začaly sice jako protest proti nárůstu cen benzínu, ale později přerostly na výrazně masových obvinění proti prezidentu Emmanuelu Macronovi a jeho pokusům o hospodářskou reformu. Byly vidět stopy slzného plynu; je jasné, že policie spolu s ním používala granáty (ohlušující) a také vodní děla, aby bojovala proti demonstrantům, známým jako „žluté fluorescenční vesty".

Výsledek obrázku pro olser paříž

Vzpomínka na pařížský Vítězný oblouk a na vítězství tatrovky Karla Lopraise v Ralley Paříž - Dakar... Snímek Břetislav Olšer

Mám v živé paměti, jak jsem s v klidu a míru procházel po pařížském bulváru Champs-Élysées; je to ten samý bulvár, na němž dnes demonstranti postavili barikády a zapalovali auta, zničili restaurace a kavárny. Vedle hesel jako „Macron – prezident bohatých“, které se objevovaly při protestech proti liberalizaci pracovního trhu už letos na jaře, se velmi hojně objevuje také „Macron – demisi“, přičemž na rozdíl od stávek a protestů, které jsou v zemi galského kouta časté, vyzývání prezidenta k odstoupení je stále poměrně raritou.

Bude Macron hasičem, nebo pyromanem…? Bude muset odstoupit, nebo čelit občanské válce…? 

Někdo připodobňuje žluté vesty k hnutí Nuit debout (Noc na  nohou), které vzniklo jako odpor vůči novele zákoníku práce v roce 2016. Zhruba dva týdny trvají ve Francii občanské nepokoje s názvem „gilets jaunes“ - (žluté vesty). Jejich symbolem se staly reflexní vesty, které jsou součástí povinné výbavy všech řidičů a řidiček. Na demonstrace a blokády si je nyní po celé zemi oblékají stovky tisíc lidí.

Kdo jsou „žluté vesty“: https://www.youtube.com/watch?v=0lXerSH3Luo

Výsledek obrázku pro nepokoje ve francii 2018 vítězný oblouk 

V Paříži se už protestovalo a též rabovalo od roku 2005 už několikrát. Nynější nepokoje připomínají události, kdy se bouřilo hned několik pařížských předměstí a následně i imigrantské čtvrti v dalších francouzských městech; důvodem byl útěk před policií. Dva podvodníci – teenageři se schovali v trafostanici a byli usmrceni elektrickým proudem.

Jindy se rabovalo proto, že zahynula dvojice muslimských mladíků, ujíždějících před policejním vozem na ukradeném motocyklu, když došlo ke srážce, při které byl zraněn i policista v autě. Při nočních potyčkách mezi desítkami výtržníků v Paříži vzplála policejní stanice a benzinová pumpa.

Připomeňme si, jak první větší lidové bouře začaly na první pohled rovněž zcela nenápadně již v roce 1968; Univerzita Nanterre v Paříži totiž vyloučila kvůli organizované stávce pařížských studentů proti válce ve Vietnamu několik anarchistů. Ti vzápětí svolali protestní demonstraci.Výsledek obrázku pro nepokoje PAŘÍŽ 1968

Příjezd osmdesáti policistů rozlítil mnoho studentů, jež nechali výuky a přidali se k bitce. Pokračující policejní represe a zatčení více než pěti set lidí vyvolaly další hněv, jenž skončil mnohahodinovou pouliční bitvou, během níž policie obušky a slzným plynem útočila i na náhodné kolemjdoucí.

Demonstrace po celé Francii pak vyvrcholily 13. května milionovým shromážděním v ulicích Paříže. Tváří v tvář takovému masivnímu protestu se policie rozhodla opustit latinskou čtvrť a studenti obsadili Sorbonnu. Dne 14. května uzamkli dělníci ze Sua-Aviation management v jejich kancelářích a obsadili továrnu. Továrny Cleon-Renault, Lockhead-Beauvais a Mucel-Orleans je následovaly druhý den.

Výsledek obrázku pro foto demonstrace proti de gaulle paříž

Tu noc bylo také obsazeno pařížské Národní divadlo, které se stalo stálým shromážděním pro masové debaty a emotivní diskuze. V této době odjel president de Gaulle do Rumunska. Když se vrátil, byla Francie ve stávce. Stávkovalo 7 milionů lidí.

Tanečnice ve Folies Bergere si na protest zakryla svá ňadra... Jako další byla obsazena největší francouzská továrna Renault-Billancourt a 17. května byla v rukou dělníků již stovka pařížských továren. Brzy jich bylo už přes sto dvacet a 20. května se pak stávka stala generální a účastnilo se jí šest milionů lidí.

Komunistická strana naléhala na své členy, aby povstání ukončili. Spojila se s vládou a šéfy obsazených továren, aby dohromady vymysleli sérii reforem. Jakmile se však s jejich nabídkou vypravili do továren, byli dělníky vypískáni. Nejvyšší generálové tajně povolali dvacet tisíc loajálních vojáků pro nasazení v Paříži.

Policie obsadila komunikační centra jako televizní stanice a poštovní úřady. V pondělí 27. května vláda garantovala pětatřiceti procentní zvýšení minimální mzdy v průmyslu a všeobecné navýšení mezd o 10% a 5. června již byla většina stávek ukončena. Ty, které po tomto datu pokračovaly, byly zlomeny vojenským útokem za použití zbraní a obrněných vozů

Byl podniknut útok na oceláře ve Flinsu, po kterém následovala čtyřdenní bitva. Na jejím konci zůstal jeden mrtvý dělník. O tři dny později policie střílela na dělníky z Renaultu a dva z nich zabila a 12. června byly zakázány veškeré demonstrace. Generální stávka skončila fiaskem pro zradu odborů...

V tom zasáhl de Gaulle. Rozpustil národní shromáždění a vypsal nové volby. V nich zvítězili gaullisté. První co udělala nová vláda, byl zákaz levicových organizací a vyasfaltování všech bulvárů a chodníků - byly odstraněny kostky – to pro případ nových nepokojů…

Výsledek obrázku pro nepokoje macron

Inu, jakým způsobem zasáhne při nepokojích a ničení franouzských měst koncem roku 2018 současný prezident Francie Macron? Splní požadavky protestujících, nebo bude vyhlášen zmiňovaný výjimečný stav, který přeroste v občanskou válku…?

Foto: Reuters...áním tohoto webu s tím souhlas

]]>
olser.bretislav@seznam.cz (BŘETISLAV OLŠER) EU Sun, 09 Dec 2018 09:17:36 +0000
Vondrovi zřejmě 150 milionů z audiu ProMoPro nestačilo http://fragmenty.cz/index.php/svet/item/2455-vondrovi-zrejme-150-milionu-z-audiu-promopro-nestacilo http://fragmenty.cz/index.php/svet/item/2455-vondrovi-zrejme-150-milionu-z-audiu-promopro-nestacilo Za Entropu zaplatila ČR 1,9 milionu korun a za jeho půlroční pronájem v Bruselu měl dát Černému 1,2 milionu. Dalších 10,3 milionu korun pochází ze sponzorského daru Bakalovy těžařské společnosti NWR

Vondra vlastně ani moc nemluví o své nenávisti k Rusku, jen plní zadaný úkol americké NED. Plní zadaný úkol jako nositel medaile za zásluhy od americké “National Endowment for Democracy”, která pořád dělá to, co kdysi měla tajně na starost CIA. Ale zpět k tématu kulicha Vondry; anální žurnalističtí ztroskotanci Slonková a Kubík se snažili svým Seznamem nelegálně odhalit zákulisí psychicky nemocného Babišova syna ve Švýcarsku. Aby toho humusu nebylo málo, server Seznam.cz přizval k verbálnímu lizu i bývalého ministra obrany a zahraničních věcí Alexandra Vondru, ProMoPrového to šmejda… (ProMoPro - Centrum kongresové techniky; kauza přijde Česko na 848 milionů, zaplatíme je z rezerv a úspor…)

A tento politický vykuk pravil, že to "na dohodě mezi Andrejem Babišem a Milošem Zemanem funguje navenek tak, že prezident se věnuje Rusku a Číně a premiér se našel v evropské agendě. Ten zbytek prý nedělá nikdo...".tzv. Výzvě Seznamu povinně toto tvrdil bývalý disident Vondra na téma rusko - ukrajinského konfliktu v Kerčském průlivu.

Výsledek obrázku pro vondra

„Prezidentská láska“ k Rusku a Číně má podle něho dopad na naše postavení v zahraničí. Je to podle něj věc, které si ostatní všimnou. Je důležité, aby Rusko nepokračovalo v těchto provokacích, protože s jídlem roste chuť a jednou se to může dotýkat i nás,“ říká Vondra s narážkou na kritickou situaci, která nastala poté, co vyprovokovaní Rusové zaútočili na ukrajinské lodě.

„Čekal bych od české strany ostřejší vyjádření k Ukrajině. To je typická ruská provokace, každý, kdo o tom něco ví, tak ví, jak to je. A ten, kdo to neví, tak ať se podívá na mapu. Azovské moře patří Rusku i Ukrajině. Je to ruská agrese a je důležité, aby Západ odkázal Rusko do patřičných mezí,“ domnívá se bývalý ministr a bývalý diplomat. Vondra rovněž blábolí, že se má „použít jazyk síly“ – tedy nestřílet, ale mít na stole při jednáních nabitou zbraň.

Co víme o Alexandru Vondrovi?

Tento chamtivý sběratel ministerských a vyzvědačských funkcí byl svého času rovněž součástí firmy Český Aeroholding, co zastřešovala státní společnosti působící v oblasti letecké přepravy a souvisejících službách. Tenkrát mezi ně patřilo například Letiště Praha a ČSA. A právě v jeho dozorčí radě se „zatrafikoval“ i Alexader Vondra. Proč ne?

Výsledek obrázku pro vondra

Někdejší místopředseda ODS a ministr obrany Alexandr Vondra...

Uměl v tom chodit. Byl nejpovolanější osobou taktéž v případu sporné zakázky pro firmu ProMoPro z doby českého předsednictví EU, jemuž šéfoval, ale za nic neodpovídal. Svini od plného koryta neodeženeš, ani kdyby provokativně mlaskala. Zakázka na zajištění audiovizuální techniky však byla podle detektivů předražená o 388 milionů korun. Společnost ProMoPro zajišťovala dodávky této techniky na  konference v Praze a regionech.

Od úřadu vlády dostala tato společnost zaplaceno přes půl miliardy korun, a to bez výběrového řízení. Podle staršího vyjádření úřadu vlády bylo hlavním důvodem to, že exkluzivním  provozovatelem a dodavatelem techniky a služeb byla v Kongresovém centru Praha právě společnost ProMoPro. Proto prý bylo z organizačního hlediska vhodné  a z koordinačního hlediska méně náročné jednat s jedním partnerem, který navíc  disponoval bezpečnostními prověrkami.

Trpělivost zkrátka i těmto chrochtavcům růže přináší. V tom spočívala Vondrova sofistikovaná arogance. Jen si zkuste troufnout na pravdoláskového disidenta. Napřed to byla hra na slabšího jelena; já nic, já muzikant. Pak jeho alibistický slovník: „ProMoPro…? Sice jsem tomu šéfoval, ale nic nevím, neznám, nezodpovídám, nepodepsal jsem, nevěděl jsem, neodstoupím…“ Panák vycpaný slámou? A tak protikorupční policie po více než ročním vyšetřování navrhla obžalovat 12 lidí, samé pěšáky, kromě velitele Vondry.

Výsledek obrázku pro foto BIS vondra

Podle Saši byly pro jednání s „audiovizuálním“ ProMoPrem nastaveny kontrolní mechanismy, a to, co nebylo perfektně zdokladováno, nebylo proplaceno… takže možná bude český stát „promoprácké“ firmě ještě doplácet… Přitom podle policie převedli „Vondrovci“ necelých 400 milionů na jiné osoby či firmy, vytvářeli fiktivní faktury a prostředky následně vybírali v hotovosti. Ovšem, trestní imunita českého extrašpióna a exministra obrany je nadevše.

Přitom podle deníku Insider byl Vondra o veškerých záležitostech podrobně informován. Dělo se tak prostřednictvím pravidelných porad. On nebyl sice schvalovatelem faktur, ale samozřejmě znal částky, které se týkaly techniky a jejího financování, tedy věděl o sporných fakturách a způsobu řešení, navýšení nákladů proti plánovanému rozpočtu a mohl do těchto sporů kdykoli vstoupit, navrhnout jiná řešení či se jinak angažovat. Toto však neučinil…

Výsledek obrázku pro foto BIS vondra

Nemusel, stačilo jen vždy mrknout na zvyšující se stav svého konta. Bývalý velvyslanec Česka v USA Vondra si přece vysloužil medaili za zásluhy od ”National Endowment for Democracy” (NED). Za co asi…? A co že je tato “National Endowment for Democracy”, neboli Národní nadace pro demokracii? Jeden ze zakladatelů NED Allen Weinstein k její činnosti dosti výmluvně uvádí: „Mnoho z toho, co my dnes děláme, dělala před 25 lety tajně CIA…”

Bývalý český ministr obrany Vondra má ale na svém kontě i členství v zednářské “Trilaterální komisi”, jež je často s notným přitažením za vlasy považována za skupinu, jejímž cílem je vytvoření jedné světové vlády. Dnes v této komisi místo Alexandra Vondry zasedá, tedy spíš spí, český ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg… Aktivní Alexandr Vondra také spoluzakládal s dalším bývalým velvyslancem v USA Michaelem Žantovským “Program of Atlantic Security Studies”.

Výsledek obrázku pro vondra babiš

Jeho cílem bylo „identifikovat a analyzovat otázky a problémy zahraniční politiky a bezpečnosti v oblasti transatlantických vztahů a pomoci navrhnout praktická řešení a způsoby čelení těmto problémům“. Pod hlavičkou PASS organizoval současný český ministr obrany spolu s dalšími jeho členy konference na téma “obecné perspektivy transatlantické vazby”. Dnes je PASS nahrazen institutem “Prague Security Studies Institute” a brdský radar jásajícími Greenpeace…

A je tu ještě hořká vzpomínka na ostudu, jak trám. Byla to napřed velká sláva, od níž si nejvíc sliboval Saša Vondra, že si třeba srovná svůj pokřivený pohled na svět. Uvěřil sobě i podobně libovému frajerovi, co ze sebe též dělal, co není – Davidu Černému, vydávajícímu se za výtvarníka. Domluvili se spolu na “plastelinovém sochařském” díle, co by oslavilo naše předsednictví EU.Výsledek obrázku pro OLSER DAVID ČERNÝ

Kdoví, jak by slovutní umělci reagovali na dryáčnické hulvátství plastelínového plácalisty Davida Černého, který jako držitel Ceny Chalupeckého svými vulgaritami zneuctil odkaz tohoto skvělého tvůrce; ostatně posuďte sami jeho urážky hlavy státu Miloše Zemana: „Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na hradě, vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou v ošklivejch a táhlejch bolestech. Zmrdi smradlavý, zkurvysyni vyjebaný, tupý debilové. I s tou bandou kreténů čuráckejch, co to navrhujou. Do nejhlubší prdele s váma, vy hovnožrouti!" http://www.rukojmi.cz/clanky/4394-tezko-definovat-ubohost-davida-cerneho-ktery-se-verejne-vyjadri-o-hlave-statu-ze-je-kreatura-s-ritnim-otvorem-misto-ust-a-to-jsou-jeste-slusna-slova-ve-srovnani-s-temi-ktera-neomalene-zverejnil-na-svem-fbVýsledek obrázku pro vondra entropa

 Podepsali smlouvu o vytvoření Entropy, o níž David Černý původně tvrdil, že onu pozdější slátaninu vytvoří umělci ze všech 27 členských zemí Unie. Nakonec se ukázalo, že autorem je on sám s několika kolegy, ostrými hochy. Stát za projekt zaplatil 1,9 milionu korun a za jeho půlroční pronájem v Bruselu měl dát Černému 1,2 milionu. Dalších 10,3 milionu korun pochází ze sponzorského daru Bakalovy těžařské společnosti NWR. Vypadalo to prý slibně. V britském deníku Independent o nich psali a všechno jim “zbaštili i s navijákem”.

Opsali jen vymyšlená jména autorů. Ti kluci, co spolu mluví, se prostě chtěli podívat do Bruselu, aby tam završili svoji taškařici za cizí prachy. Alexandr Vondra, který jim nechal vyplatit obří sumu ze státní pokladny, aniž dal zkontrolovat, na co byla využita, je “prostě za užitečného idiota”. Vzniká však otázka, zda člověk s takovýmto vztahem ke státní pokladně by měl zastávat vysokou vládní funkci…? Hovado David Černý…

Výsledek obrázku pro vondra promopro

Inu, a máme tady tradiční resumé; jako by Vondrovi 150 milionů z audiu ProMoPro nestačilo. Tento mj. bývalý velvyslanec Česka v USA Vondra si vysloužil medaili za zásluhy od ”National Endowment for Democracy” (NED). Za co asi…? A co že je tato “National Endowment for Democracy”, neboli Národní nadace pro demokracii? Jeden ze zakladatelů NED Allen Weinstein k její činnosti dosti výmluvně uvádí: „Mnoho z toho, co my dnes děláme, dělala před 25 lety tajně CIA…”

Foto: Reuters…

 

]]>
olser.bretislav@seznam.cz (BŘETISLAV OLŠER) SVĚT Sun, 09 Dec 2018 07:48:39 +0000
Mini Merkel chce uzavřít debatu o přijetí migrantů http://fragmenty.cz/index.php/eu/item/2454-mini-merkel-chce-uzavrit-debatu-o-prijeti-migrantu http://fragmenty.cz/index.php/eu/item/2454-mini-merkel-chce-uzavrit-debatu-o-prijeti-migrantu Dvě přítelkyně

Nová předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) bývalá Sárská premiérka  Annegret Krampová-Karrenbauerová má na politické scéně přezdívku Mini Merkel protože ji prý v mnohém připomíná. Nicméně nestudovala v SSSR, pochází z katolické rodiny ze Západního Německa a na listopadové konferenci v Lübecku poznamenala, že není možné, aby CDU zcela ochromilo téma migrace. Hned začátkem roku 2019 chce proto svolat jak příznivce promigrační politiky Merkelové, tak i její odpůrce,  aby si jednou provždy  vyříkali názory na tragické září 2015, kdy kancléřka Merkelová otevřela uprchlíkům německé hranice. Chce prý tak uzavřít debatu o uprchlících. Otázkou je ale jaké skóre bude mít ta či ona strana a k čemu CDU dospěje. Rozhodně to nevypadá, že byla pani kancléřka byla schopna sama jasně rozhodnout a prosazovat svůj názor. Pokud ovšem pod pojmem "uzavření debaty" má vůbec na mysli již žádné další přistěhovalce nepřijímat a ty nelegální vrátit do zemí původu. Jen uzavření debaty a uvalení moratoria na tento hrozivý problém situaci nevyřeší. 

Pojem uzavření debaty zní dvojznačně a potvrzuje to názory médií, že je nová kancléřka podobně alibistická jako její předchůdkyně, což vede k obavám, že se na německé politické scéně nic hned tak nezmění. Bude se pouze opět konat diskusní summit za summitem a než se na něčem členové strany shodnou bude Německo muslimskou říší a my s ním.
Ale možná se mýlím a přece jen je zvolení Annerget Krampové alespoň malou nadějí na zlepšení německé politiky. Moc ráda bych tomu věřila, ale bylo by to příliš krásné, než aby to byla pravda.  Uvidíme co přinese rok 2019.

 

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) EU Sat, 08 Dec 2018 16:54:57 +0000
Jádro nebo louče? http://fragmenty.cz/index.php/ekonomika/item/2453-jadro-nebo-louce http://fragmenty.cz/index.php/ekonomika/item/2453-jadro-nebo-louce Místopředseda Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Mgr. Jiří Kobza uvádí odbornou konferenci o energetice

Zatímco v naší Poslanecké sněmovně parlamentu se většina poslanců přes znechucení voličů stará pouze o to, jak zničit výsledky demokratických voleb a pomocí toho se zbavit jimi tolik nenáviděného premiéra, poslanci za Svobodu a přímou demokracii (SPD) pracují pro záchranu naší svobody a státní samostatnosti. Rozumně ignorují mocichtivé Piráty, a další jim podbízivé pidistrany, které se nemohou smířit s tím, že o ně občané prostě nestojí, a dali jim proto ve volbách přímo historické výprasky. Pominu-li workoholického předsedu Tomia Okamuru, který již prosadil trpělivou, systematickou a tichou prací do zákonné podoby mnoho bodů ze svého programu, pak jedním z velice aktivních jeho spolupracovníků je místopředseda Zahraničního výboru parlamentu Mgr. Jiří  Kobza, který pořádá na půdě Poslanecké sněmovny odborné konference k důležitým otázkám dneška. Od svobody projevu po ceny elektřiny, benzinu a tím i ostatních životních potřeb, které se týkají úrovně života každého z nás.

 A co je důležité, na konferencích poslance Kobzy neprobíhají pouze ideologické hádky mezi věci neznalými politiky, co si o té či té koncepci myslí, jako to dělají s oblibou naši veřejnoprávní moderátoři. Mezi panelisty jsou naopak významní odborníci, kteří hovoří k dané problematice opravdu do hloubky, takže se posluchač dozví to, o čem naše neomarxistické a europeistické sdělovací prostředky mlčí jako hrob. Je pouze smutné, že poslanci, kteří by zejména měli poslouchat s nastraženýma ušima, protože o těchto věcech hlasováním rozhodují, na nich až na výjimky chybí. Nedivme se pak špatným zákonům, když o nich rozhodují lidé, kteří o daných problematikách takřka nic nevědí a ani vědět nechtějí a díky tomu je ovlivní i podprůměrný lobbista.

Poslední odborná konference Jiřího Kobzy Energetická budoucnost ČR – perspektivy energetické politiky se zabývala otázkami nadmíru důležitými pro životní úroveň každého z nás. Zejména otázkou, co přinese státům v EU nepromyšlené a módní odstavování draze pořízených a vysoce ekologických jaderných elektráren. Co se stane po nahrazení těchto čistých zdrojů vyrábějících nejlevnější elektřinu v minulosti tolik odsuzovanými elektrárnami uhelnými, plynovými či dokonce v Německu tolik propagovanými „elektrárnami“ vyrábějícími elektřinu ze smrduté biomasy, větru či ze slunečního záření.

A věřte, že když odpovědi na tuto opravdu závažnou otázku slyší člověk z úst lidí, kteří o věci opravdu něco vědí, jde mu mráz po zádech z toho, kam nás dostala megalomanská touha po moci kancléřky Merkelové a touha mnohých našich politiků po získání lukrativních křesel v Bruselu. Vzpomeňme jen, jaký lukrativní post ve vedení evropské energetiky dostal za prosazení pro náš národ tak tragické Lisabonské smlouvy Mirek Topolánek,  i když je v této oblasti naprostý diletant. A kolik dalších poslanců by podobné posty za zradu nejen své strany ale celého národa rovněž bralo.  

Ale vraťme se ke konferenci:

Již jen jména panelistů - neohrožená bývalá předsedkyně Energetického úřadu Ing. Alena Vitásková, energetický analytik a minoritní vlastník ČEZu Ing. Michal Šnobr, ředitel obchodu a strategie ČEZu, majitel uhelné elektrárny Jetmarovice Ing. Pavel Cirany, ekonom, energetický manažer a analytik Ing. Vladimír Štěpán z ekologické fakulty University v Ústí nad Labem, poslanec a ekonomický expert ODS a Institutu Václava Klause Ing. et Ing. Jan Skopeček a novinář zabývající se touto problematikou v Britských listech Jiří Kotrba slibovala zajímavé dopoledne. Všichni tito odborníci se zamýšleli nad tématem konference a nad problematikou predikce různých scénářů budoucího vývoje naší energetiky včetně jejich ekonomických a bezpečnostně-strategických konsekvencí. A hlavně se snažili odpovědět na otázku, jak zajistit alespoň jakous takous budoucnost naší energetiky, která je právě vyšlým Energetickým balíčkem EU do roku 2030 tak striktně omezována požadavky Německa schvalovanými poslušným Bruselem.

I když je jasné, že i po Sametu se dělaly z počátku v energetice vesměs z neznalosti věci chyby, prudké zdražování cen začalo až po našem vstupu do EU v roce 2004, kdy jsme se stali součástí energetického celku EU s liberalizovaným trhem a se spekulativním trhem s emisními povolenkami. Fanatický a ekonomicky naprosto nedomyšlený postoj volání EU po nových, tak zvaně obnovitelných zdrojích energie (OZE) a neskutečně obrovské stamiliardové dotace do těchto módních zdrojů energie zhroutily kompletně ceny v energetice. Přitom ekonomická návratnost vynaložená na výstavbu těchto zdrojů energie skončila a stále končí v nedohlednu. Díky OZE přestalo naprosto fungovat v energetice tržní prostředí. Obrovsky se zdražila elektřina, ceny benzinu a všech komodit na ně vázaných.

Ať již má každý na to názor jakýkoliv, pokud neodejdeme z EU a budeme poslouchat mudrlanty z Bruselu, musíme podle jejich Energetického balíčku na rok 2030 zvýšit výrobu elektřiny z OZE na 20 procent neboli na 17 terawatthodin. Na jednu terawatthodinu přispíváme kolem 400 000 euro, neboli 10 400 000 Kč,  neboli spotřebitel zaplatí na OZE cca 10 Kč na 1kWh.

Ale ani to bruselským a zejména německým fanatikům nestačí. Do budoucna chtějí zastavit výrobu ve všech moderních jaderných elektrárnách i v odsířených hnědouhelných elektrárnách a podporovat výrobu pouze z OZE.

Nezajímá je, odkud bude EU takové množství OZE brát? Ani nevypracovali pořádnou odbornou studii, zda jsou opravdu ty větrníky, solárka a páchnoucí biomasa tak ekologické, jak tvrdí. Nezajímá je, jak neekologicky se vyrábějí skla do solárek, kolik lesů by padlo na pořizování biomasy, kolik polí by bylo zabráno na pěstování řepky do ekonafty. Již jen jejich požadavek 20 % přídavku OZE poničil naší přírodu tak, jako nepamatuji. A to nehovořím o tom, že pod zaklínadlem ekologie a bezpečnosti místo současných benzinových aut chtějí přejít na elektromobily. Taktně přitom mlčí o tom, že baterie do nich nejdou vyrobit bez nedostatkového lithia a o ekologických dopadech na jeho těžbu. Ani nepředložili rozbor, kolik bude stát likvidace těchto vysoce neekologických baterií a jak tím zamoří v úložištích zem. O tom, co si počnou občané nemající prostředky na tyto drahá auta, nemluvě.

A pokud jde o ekologickou výrobu elektřiny v plynových elektrárnách, tak vzhledem k nenávisti merkelovského Německa vůči ruskému prezidentu Putinovi je podle expertů spolehlivost na zemní plyn z Ruska geopoliticky téměř neřešitelná. Ne snad proto, že by zavřelo kohoutky Rusko, ale pokud bychom dostatečně neposlouchali, může je zavřít Německo, přes nějž veškerý plyn do Evropy z Ruska vede.

Proč si prosperující Evropa přivodila v 21. století tuto energetickou katastrofu?

Když se člověk zamyslí nad tím, proč EU v 21. století trvá na předpotopních OZE, nalezneme jedinou odpověď - OZE jsou sice opravdu zdroje, ale zdroje obřích dotací a z toho plynoucích zisků. A proto je tak nadšeně vítají podnikatelé a sponzorují ty politiky, kteří jim na výrobu OZE zajistí dotace.

Co na tom, že jsme po Sametu chtěli tržní prostředí, které nejde v energetice uskutečnit, je-li jeden ze zdrojů s obrovskými dotacemi. Co na tom, že jsou ekobaroni vyrábějící tyto nesmysly dotováni stamiliardami z našich peněz. Jen když jim to přinese zisk a politikům lukrativní posty v Bruselu.

Co na tom, že zdražování energií kvůli OZE vede k energetické chudobě. Že již před lety vyhlásila Velká Británie energetickou chudobu asi u 20 % občanů, kteří museli rozhodovat, zda vařit či topit. Co na tom, že jeden z vážných důvodu brexitu byla právě obava z energetického rozvoje VB, když jí EU nechtěla povolit výstavbu jaderné elektrárnyNa rozdíl od VB jsme moc malí a moc blízko Německu a nic takového jako VB si pro naše vystoupení z EU jako jeden z důvodů asi naši politici nedovolí.

Co na tom, že díky OZE vznikají zejména v Německu blackouty. Díky vysokým dotacím do OZE se v Německu pustilo obrovské množství podnikatelů do jejich výstavby a postavilo bezhlavě tak velký počet OZE, že pro ně Německo nemá dostatek přenosových sítí. Díky společné energetické síti s Německem byla již i ČR na jejich pokraji. Aby jim zabránila, musela ČR na hranicích vybudovat proti nim příčné transformátory a tedy investovat do přepravy energie velké peníze, aniž tento chaos v energetice zavinila.  Takže ochrana hranic je nutná nejen proti životunebezpečným hostům německé kancléřky, ale i proti její ekopolitice.

K čemu tato politika Německa a potažmo EU povede v budoucnosti?

Chvíli budeme ještě alespoň navenek energeticky soběstační. Pokud ale ztratíme energetickou soběstačnost přistoupením na příkazy Bruselu, tedy na zrušení jaderných elektráren a výroby elektřiny pouze z OZE, povede to ke ztrátě národní suverenity.  Nehledě k tomu, že nebude elektřinu odkud dovážet, když to udělají všechny státy EU.

Napadá mne, že vlastně Hitler byl proti Merkelové fušer. Aby získal kus Evropy na vybudování Velkoněmecké říše, musel povraždit 50 milionů lidí, zatímco jí stačilo místo zbraní použít dotace pro podnikatele a lukrativní posty pro politiky a je po obraně národních suverenit. Energetická koncepce ČR je řízena z Německa a díky sousedství máme ceny elektřiny německé. Protože ale náš stát nevypracoval dosud energetickou strategii ČR, těžko se může proti chybnému Energetickému balíčku EU  do roku 2030 postavit, když se nemá o co odborně opřít.

Každému jistě napadne otázka, jak je to možné, že Německu i po odstavení mnoha bloků jaderných od roku 2011 nechybí elektřina a vystačí si s OZE a uhlím a i to chce v budoucnu eliminovat. Je to především současnými obrovskými dotacemi do OZE a  díky tomu jejich překotným budováním. Je sice nesmysl měnit čisté zdroje neničící okolní přírodu za jiné čisté zdroje, ale  hlavně že dostávají politici za to hlasy ve volbách u neodborné veřejnosti. Německo si navíc zatím může dovolit takto hazardovat jednak proto, že stále 70-80 terawatthodin vyrábí ročně z jádra, ale  zejména proto, že od roku 1990 neomezilo ani jednu elektrárnu uhelnou a  vyrábí pomocí nich 146-158 terawatthodin. Poslední vláda otevřela uhelným hnědouhelným nejméně na 15 let dveře. Zatím je tedy vše OK a hlavně přebytky OZE elektřiny mu umožňují  její velký export. To zapříčinilo propad cen elektřiny z 50 euro na snesitelných 20 euro. Němci si tak hrají na toho, kdo udává směr svojí energetickou politikou a my nejsme schopni se ohradit. Šok nás ale čeká v roce 2022 po odstavení všech jeho jaderných bloků, čímž přestane Německo s exportem. Němci chtějí řešit situaci Nordstreamem I a dostavěním Nordstreamu II. z Ruska. Z pohledu Německa je to řešení. Ale pro nás je to veliké nebezpečí. Pokud neposlechneme jejich pokyny, stačí jim otočit kohoutkem, protože 90 % dodávek plynu bude záviset na německých dodávkách.

Výše uvedená vize není mediální strašák, ale plyne z diskuse odborníků k Energetickému balíčku EU do roku 2030

Ať již má každý na to názor jakýkoliv, pokud neodejdeme z EU a budeme poslouchat mudrlanty z Bruselu, musíme podle jejich Energetického balíčku na rok 2030 zvýšit výrobu elektřiny z OZE na 20 procent neboli na 17 terawatthodin. Na jednu terawatthodinu přispíváme již nyní kolem 400 000 euro, neboli 10 400 000 Kč,  neboli spotřebitel zaplatí na OZE cca 10 Kč na 1kWh.

Kdyby zůstalo alespoň vše ostatní jako dosud, dalo by se to ještě přežít, i když bychom dopláceli nadále zbytečně ekobaronům 10 Kč za 1KWh elektřiny. Ale Německo chce do roku 2022 odstavit všechny zbylé jaderné elektrárny a chce postupně přejít na výrobu elektřiny pouze z OZE bez ohledu na to, že na tunu paliva z biomasy je podle odborníků množství nečistot mnohem vyšší než z uhlí. A má dokonce i odpověď na otázku, co bude dělat, pokud nastane nedostatek energie, až všechny lesy a pole na výrobu biomasy zničíme. Začne prostě vyrábět elektřiny méně a odpojovat spotřebitele. To není žert ani pomluva. Je na to připraveno ve výše uvedené strategii EU na rok 2030. A nejen Německo, ale i podržtaška Merkelové Micron slíbil snížit  počet francouzských jaderných elektráren do roku 2035 ze 75 na 50. Bude to největší počet odstavených jaderných reaktorů. Španělsko chce rovněž do roku 2030 skončit nejen s jadernou, ale dokonce i s uhelnou výrobou. Jediné Polsko bude vyrábět elektřinu jako dosud z uhlí, protože jiné zdroje prostě nikdy nezavedlo. 

CO s tím můžeme dělat?

Ať již ale má každý na to názor jakýkoliv, pokud neodejdeme z EU a budeme poslouchat mudrlanty z Bruselu, musíme podle Energetického balíčku na rok 2030 zvýšit OZE na  20 procent neboli na 17 terawatthodin. Spotřeba elektrické energie navíc roste a počítá se, že vzroste z 20 % na 40-60 %. Debata, z čeho jí vyrábět, je proto důležitá.

Dnes vyrábíme 50 % elektřiny z hnědého uhlí, třetinu z jádra, 4 % z plynu a 14 % z OZE. Výroba z uhlí klesla o polovinu a byla nahrazena jádrem.  Bude dále klesat, protože se odhaduje, že v roce 2070 uhlí nebude. Z jádra vzroste výroba na 40 terawatthodin proti dnešním 30. Budou nahrazeny nové bloky v Dukovanech a dokončen jeden v JET. Z OZE vzroste výroba  z 10 terawatthodin na 20, z plynu ze 4 na 7. Pokud jde o OZE, v roce 2020 měla narůst podle EU o 20 %, ale nakonec stačilo 13,6, protože v některých státech rostla přes 20 %. V roce 2030 má narůst opět přes 20 %, což by znamenalo z dnešních 10 na 17 terawatthodin. Nezbývá než doufat, že se to trochu zmírní, ale i tak je hrozné platit tolik peněz zbytečně. Snad se také může změnit trochu vláda v Německu a Němci se přidají ke žlutým vestám v Paříži. Právě v době, kdy dopisuji článek, přišla do redakce zpráva agentury AFD , že dnes v centru Paříže nedaleko bulváru Champs-Élysées policie použila slzný plyn proti některým účastníkům protestu spojovaného s hnutím takzvaných žlutých vesta příslušníci pořádkových sil zadrželi více než 350 lidí. Doufejme, že si ani v jiných státech nenechají občané bezdůvodné zdražování energií líbit.

ČEZ chce proto moudře ponechat takzvaný mix všech zdrojů a stupňovat či ubírat z toho či onoho podle situace, jaká bude v EU nomenklatura. Otázkou je, zda mu to EU dovolí. Zejména, zda mu povolí budování nových jaderných bloků. Již dnes dělá velké obstrukce pomocí norem. Dříve se počítalo, že bude jeden blok stát kolem 50 mld Kč, díky zpřísnění norem EU cena prý bude kolem 250 mld. Žádný soukromník se do takového hazardu nechce pustit a to nejen z tohoto důvodu, ale i z obavy, že po dostavbě může EU jadernou elektřinu zakázat a budou u nás stát jen betonové trosky bez možnosti návratnosti peněz. Musel by se proto toho ujmout stát tak jako ve Velké Británii a nyní v Maďarsku. Chce to ale velmi silného a odvážného politika typu prezidenta Orbána. Jinak se obávám, že nás postupně Německo navrátí o století zpět, ne-li k loučím. 

Existuje kromě czexitu vůbec nějaká cesta ven z tohoto merkelovského šílenství?

Teoreticky ano. Stačilo by přestat s největší legálnou korupcí - dotacemi a tím vytvořit stejné podmínky pro všechny výrobce energie a postavit se proti jednotné energetické politice EU. Jenže každý cítí, že to chce obrovskou sílu, odvahu a jednotu a tu není nikde ani u nás, natož v EU vidět.

Při současné patolízalské politice našich politiků vůči Německu a EU si jdu pro jistotu koupit petrolej do petrolejové lampy po prababičce a zdravím čtenáře na „Na shledanou v blackoutu!“

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) EKONOMIKA Sat, 08 Dec 2018 07:32:27 +0000
Společnost Bayer propustí 12 tisíc zaměstnanců http://fragmenty.cz/index.php/zdravi/item/2452-spolecnost-bayer-propusti-12-tisic-zamestnancu http://fragmenty.cz/index.php/zdravi/item/2452-spolecnost-bayer-propusti-12-tisic-zamestnancu Společnost Bayer propustí 12 tisíc zaměstnanců

Je tomu jen několik dní, co jsme zaznamenali ohlášení výrazných škrtů u severoamerické automobilky General Motors. Nyní slyšíme o restrukturalizaci od evropského farmaceutického a chemického gigantu Bayer. Jde o začátek nějakého trendu, anebo spolu restrukturalizace těchto dvou firem nesouvisí? V případě Bayeru se firma v loňském roce potýkala s oslabením poptávky zejména v Brazílii kvůli předzásobení tamního trhu herbicidy. Poptávka byla rovněž slabší u farmaceutických produktů firmy kvůli přesunu tržeb směrem k levnějším online lékárnám. Zde významné podobnosti se škrty v General Motors končí. Bayer totiž letos prochází velkou fúzí s americkým výrobcem osiv a chemikálií Monsanto. To vytváří nutnost analyzovat veškeré operace firmy a provést patřičné optimalizace.

Několikaměsíční analýza vyústila v rozhodnutí firmy seškrtat zhruba 10 procent všech pracovních míst a odprodat některé hůře performující značky z farmaceutického portfolia firmy. Bayer se hodlá zbavit celé divize léků a zdravotnických potřeb pro zvířata. V rámci zdravotnictví se tak bude plně soustředit na segment lidské medicíny. V tomto segmentu firma prodá značku Coppertone a Dr. Scholl’s i podíl v podniku Currenta. Bayer celosvětově sníží stavy zaměstnanců o 12 tisíc, přičemž významnou část propustí v domácím Německu. V tomto ohledu je postup Bayeru podobný General Motors, který taktéž bude propouštět především na domácím trhu, kde je to politicky nejvíce citlivé.

Firma zcela zásadně mění strategii v oblasti vývoje svých nových léků. Do roku 2022 hodlá investovat 35 miliard euro, přičemž dvě třetiny těchto peněž mají jít na výzkum a vývoj a pouze třetina na jiné dlouhodobé investiční výdaje. Velkou změnou je, že interní náklady na R&D budou seškrtány a prostředky se přesměrují do vývoje formou externí spolupráce. Bayer tím de facto přiznává, že externí vývoj je pro něj efektivnější. Většina opatření by měla být postupně realizována v roce 2019. Návratnost těchto opatření oproti jednorázovým nákladům by měla být kratší než dva roky.

Cílem všech restrukturalizačních aktivit firmy je dosáhnout úspor v objemu 2,6 miliardy euro ročně od roku 2022. Tato částka již zahrnuje očekávané synergie z fúze s Monsantem. V roce 2022 chce společnost přinést zisk na akcii dosahující úrovně 10 euro. To by v případě naplnění plánů znamenalo, že při současné ceně okolo 65 euro za akcii by P/E poměr v roce 2022 činil 6,5. Z těchto údajů lze předpokládat, že akcie mají růstový potenciál. Rizikem pro budoucí vývoj jsou však četné žaloby proti firmě Monsanto.

 

]]>
stepan.krecek@bhs.cz (ŠTĚPÁN KŘEČEK, hlavní ekonom BH Securities ) ZDRAVÍ Mon, 03 Dec 2018 10:45:48 +0000
Kulturně-hospodářská revue Fragmenty přeje všem svým čtenářům požehnaný Advent http://fragmenty.cz/index.php/cirkev/item/2451-kulturne-hospodarska-revue-fragmenty-preje-vsem-svym-ctenarum-pozehnany-advent http://fragmenty.cz/index.php/cirkev/item/2451-kulturne-hospodarska-revue-fragmenty-preje-vsem-svym-ctenarum-pozehnany-advent Adventní věnec je holdem Ježíši Kristu. Rozlévající se světlo z hořících svící vyjadřuje přicházejícího Krista, který rozptyluje temnotu a strach, neboť on je

Tuto neděli začalo překrásné předvánoční období – ADVENT. Toto označení pochází z latinského slova "adventus", což znamená PŘÍCHOD. Advent ale není pouze doba zklidnění za dlouhých prosincových nocí spojená s přípravou na příchod Vánoc, ale něčeho mnohem hlubšího. Je to především očekávání příchodu doby, kdy oslavíme na konci Adventu po Štědrém večeru slavnostní půlnoční mší svatou "Zjevení páně – Epifanie" narození Ježíše Krista. Každoročním prožíváním adventu a slavením adventní liturgie církev zpřítomňuje očekávání starozákonních proroků, kteří připravovali lidstvo na příchod Mesiáše. Tím, že se věřící vžívají do atmosféry této dlouhé přípravy na první příchod Vykupitele, oživují zároveň jeho příchod do svého vlastního života. Advent je proto nejen krásné a klidné předvánoční období, ale je oslavou víry a především symbolem naděje.

Symbolem adventu je adventní věnec, jehož kruh představuje Boží věčnost, jednotu vzkříšení, věčný život, ustavičnou cestu slunce a zároveň i věčnosti.  Každou adventní neděli na něm zapalují křesťané jednu svíci. Tradiční barva adventního věnce je červená a zelená. Červené stuhy, svíčky, případně červené ozdoby na zeleném, nejlépe jedlovém chvojí. Červená barva upomíná na krev Kristovu prolitou za spásu světa. Obě barvy pak symbolizují život. Adventní věnec lze také chápat jako jednotu trojjediného Boha. Stálezelené rostliny v něm jsou symbolem života jako takového, nezničitelnosti, stálosti ve víře a také věčnosti. Ať Vám náš adventní věnec přinese Boží požehnání, štěstí, klid a pohodu v očekávání láskyplných a požehnaných svátků vánočních.

Požehnaný Advent přeje všem čtenářům redakce kulturně-hospodářské revue Fragmenty

Naši předkové věřili, že Advent je čas bludiček, skřítků a bílých paní, jejichž návštěva zaručila velkou úrodu pro příští rok. Věřili, že vonící větve jedlí sloužily přátelským lesním duchům jako útočiště a věnce ze slámy měly přinášet Boží požehnání, odrážet zlé duchy. Věnce, které byly zavěšovány v oknech obydlí a dvorců, měly ukázat cestu dobrým bytostem. Proto je také obvazovali zlatými stuhami, znamením slunce. Věnec je od nepaměti symbolem vítězství a královské důstojnosti. I Bible mluví o věnci jako o projevu úcty, radosti a vítězství. Adventní věnec je holdem Ježíši Kristu. Rozlévající se světlo z hořících svící vyjadřuje přicházejícího Krista, který rozptyluje temnotu a strach, neboť on je "Světlo světa".

První začátky slavení adventu se objevují v jižní Galii a ve Španělsku koncem 4. století. Od 12. do 13. století se stal advent začátkem nového liturgického roku, který do té doby začínal Vánocemi. Čtyři neděle, které do Vánoc proběhnou se v současnosti označují jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá.

Tento zvyk není ale starý. Poprvé vytvořil věnec před přibližně stopadesáti lety Johann Heinrich Wichern pedagog a duchovní v Hamburku. První adventní věnec měl podobu dřevěného kola od vozu a byl zavěšen v Záchranném ústavu pro opuštěné děti (v roce 1839). Po obvodu kruhu bylo 23 svící, 4 velké - bílé a 19 malých - červených, na každý den do Štědrého dne. V roce 1851 byla poprvé vyzdobena celá jídelna a věnec v tomto útulku i jedlovými větvičkami. Nápad se tak zalíbil, že již v 19. století můžeme mluvit o novém předvánočním zvyku. K prvním, kdo takto věnec použili, patří duchovní v kostele v Cáchách - jejich věnec však měl již jen čtyři svíce – na každou adventní neděli jednu.

Ať již věří každý z Vás čemukoliv, přejeme Vám všem, ať Vám náš adventní věnec přinese Boží požehnání, štěstí, klid a pohodu v očekávání krásných a požehnaných svátků vánočních.

© Kulturní komise ČR

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) CÍRKEV Sun, 02 Dec 2018 16:59:36 +0000
Pozor: v článcích 60 a 61 Istanbulské úmluvy je čertovo kopýtko, ba přímo obrovské kopyto http://fragmenty.cz/index.php/eu/item/2450-pozor-v-clancich-60-a-61-istanbulske-umluvy-je-certovo-kopytko-ba-primo-obrovske-kopyto http://fragmenty.cz/index.php/eu/item/2450-pozor-v-clancich-60-a-61-istanbulske-umluvy-je-certovo-kopytko-ba-primo-obrovske-kopyto Každá žena ze zemí třetího světa bude mít automaticky nárok na azyl, pokud prohlásí, že je ve své zemi původu týrána nebo tam má nižší společenské postavení než muž.

Pokud to někdo bude číst, kdo má přístup k premiérovi, prosím upozorněte jej na články 60 a 61 Istanbulské úmluvy, neboť je to svým způsobem útok na ekonomiku a nemožnost kontroly nad migrací do našeho státu. Články 60 a 61 Istanbulské úmluvy rozšiřují skupiny uprchlíků ve smyslu Ženevských konvencí. Každá žena ze zemí třetího světa bude mít automaticky nárok na azyl, pokud prohlásí, že je ve své zemi původu týrána nebo tam má nižší společenské postavení než muž. 

Zatímco se povedlo odhalit „Globální pakty“ jako nástroje zrušení hranice mezi legální a nelegální migrací, tak další ďáblovo kopyto číhá v nebezpečné Istanbulské úmluvě. Ve svém nedávném článku Vystupme z OSN https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686327 jsem popsal některé aspekty, které jsou pro evropské země velice nebezpečné. Naštěstí se podařilo se zrádností těchto aspektů seznámit i premiéra. Takže jsme se přiřadili k USA, Austrálii, Maďarsku, Rakousku, Polsku, Bulharsku, Slovensku, které Globální pakty nepodepíší a tím zachrání své státy před devastací vlastních sociálních systémů, neboť se lze domnívat, že by pohodlné ekonomické migrace využilo velmi mnoho Afričanů, převážně z oblasti Sahelu. Další země zvažují, zda se ke Globálním paktům připojit či nikoliv. Velice ostrá debata se vede i v tradičně pro migranty přívětivém Německu.

Dovolte mi uvést citát z tohoto článku: „Tyto Globální pakty byly připraveny Newyorskou deklarací, kdy byly neziskové organizace vyzvány, aby se zapojily do příprav Globálních paktů, tedy aby dostaly možnost ovlivnit politické mezinárodní smlouvy týkající se azylové a migrační politiky.“ New York Declaration for Refugees and Migrants odstavec 33Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686327

Dokáži si představit, že bohatě dotované globální neziskové organizace - stály i za přípravou Istambulské úmluvy - by stály i za Úmluvou Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí. Kromě všeobecně známých věcí, že tato Úmluva je frontálním útokem na tradice, na rodinu, na každodenní život občanů, kteří vědí že muž je muž, který se stará o zajištění rodiny a žena je žena, která se stará o to, aby děti vyrůstaly v přívětivém a citově bohatém dětství a ve svých rodičích viděly vzory pro svůj dospělý život, tak se už málo ví o tom, že třeba ve své podstatě může prolomit pod sankcemi advokátní mlčenlivost, či dokonce zpovědní tajemství. Povede k dalšímu oslabení národních států, protože nad nimi bude s většími pravomocemi stát nadnárodní komise GREVIO. Celkem, možná, otevřel oči i těm řadovým členům, EU nadšencům třeba ve stranách KDU, STAN či TOP Mons. Petr Piťha ve svém mediálně propíraném kázání ve Svatovítské katedrále.

Toto je dostatečně známé. Ovšem, co je daleko nebezpečnější je to, co se skrývá za libozvučnou fasádou „prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“.

Kdopak by četl tyto nudné dokumenty až do konce. Předseda vlády na to samozřejmě nemá čas, experti se zabývají většinou ekonomikou, koaliční partner je ze své levicové podstaty pro genderismus, takže cudně mlčí. Ale pozor ve článcích 60 a 61 Istanbulské úmluvy je čertovo kopýtko, ba přímo obrovské kopyto, něco, pane premiére, co bude ekonomicky též velice ždímající.

Jak píše velice precizní Zdeněk Chytra: „Články 60 a 61 Istanbulské úmluvy rozšiřují skupiny uprchlíků ve smyslu Ženevských konvencí. Každá žena ze zemí třetího světa bude mít automaticky nárok na azyl, pokud prohlásí, že je ve své zemi původu týrána nebo tam má nižší společenské postavení než muž.“

A dalším krokem bude,: „V rámci slučování rodin bude poskytnut azyl i rodinným příslušníkům, tedy i mužům.“ Tedy i těm mužům, co je týrali, či ponižovali a tyto problémy se přestěhují do Evropy.

Geniálně to vymyslely ty neziskovky. Když to nejde Globálními pakty, tak to soucit vzbuzující fasádou týrání žen zkusíme Istanbulskou úmluvou. Ve článku 61 “Non- refoulement“ – se doslova mimo jiné píše „kde by byly ženy vystaveny ponižujícímu zacházení...“., ale to je ve všech muslimských zemích, a ve většině zemích Afriky. Tak to by se vlastně přestěhoval celý třetí svět do Evropy, počítáme-li i povinnost slučovat rodiny.

Znovu zdůrazňuji. Evropa, včetně naší země pomáhá chudým státům. Když ale zničí svým aktivismem neziskovky Evropu, kdo těm potřebným v Africe pomůže?

Pokud to někdo bude číst, kdo má přístup k premiérovi, prosím upozorněte jej na články 60 a 61 Istanbulské úmluvy, neboť je to svým způsobem útok na ekonomiku a nemožnost kontroly nad migrací do našeho státu.

V mém minulém článku „Nastolme otázku válečných reparací“ https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=687344 jsem povolil diskuzi s tím, že když ji znehodnotí svým tapetováním jeden z diskutérů, tak už diskuze nadále kvůli němu povolovat nebudu. Nic jsem nesmazal, i když používá nevhodná slova nejenom proti mně, ale i proti komukoliv, kdo nemá stejný názor jako on. Takže se máte možnost sami přesvědčit. Ze začátku diskuze se dalo diskutovat s mými oponenty a docela jsem si to užíval. Rád totiž diskutuji. Do této chvíle jsem napočítal pod tímto jediným článkem jeho 66 příspěvků. I když jsem ho v předchozí povolené diskuzi upozorňoval, aby zabrzdil a diskutoval k tématu. Nestalo se tak. Omlouvám se, že tedy, ač nerad, diskuzi neotevřu.

]]>
hannig.petr@seznam.cz (PETR HANNIG) EU Sat, 01 Dec 2018 15:43:02 +0000
Facebookové zločiny http://fragmenty.cz/index.php/mediokracie/item/2449-facebookove-zlociny http://fragmenty.cz/index.php/mediokracie/item/2449-facebookove-zlociny autor článku Jan Kopal

V době, kdy se piráti a další strany podobného neomarxistického zaměření snaží zmírňovat postihy za konzumaci alkoholu a drog (větší množství pro osobní držení, alkohol pro vodáky a cyklisty), tak se pomalu ale jistě utahují šrouby nejen na Internetu, kde se volá po trestání lidí za jejich názory na Facebooku. Obavy z toho, že lidé budou reptat a rebelovat na jednom ze zatím nejsvobodnějších fór je asi na místě. Chvílemi se mi zdá, že se tvůrci těchto cenzorských zákazů a omezení inspirovali slavným americkým sci-fi snímkem Demolition Man z roku 1993 a Sylvestrem Stallonem coby nezapomenutelným policistou Johnem Spartanem, kde počítač automaticky udílí pokuty jednoho kreditu za porušení morálního stututu a hlavnímu hrdinovi doporučuje, aby byl dobrý. Zřejmě měli filmoví tvůrci dobrý odhad na společenský a politický vývoj...

 

Na druhou stranu, pokud budeme jen přihlížet, jak se nám svoboda slova a vůbec svoboda a demokracie ořezává, budeme za chvíli jen ovce zavřené v ohradě, které mohou svobodně jen přežvykovat a spokojeně při tom pokyvovat hlavou. A to snad nikdo z nás nechce!

Proto i tady platí, že za svobodu se musí bojovat, neboť nám sama nespadne do klína.

]]>
jan.kopal1977@seznam.cz (JAN KOPAL) MEDIOKRACIE Sat, 01 Dec 2018 15:32:11 +0000
Zpráva o gradujícím šílenství– GENDERISMUS, Istanbul, školství atd. http://fragmenty.cz/index.php/eu/multikulturalismuz/item/2448-zprava-o-gradujicim-silenstvi-genderismus-istanbul-skolstvi-atd http://fragmenty.cz/index.php/eu/multikulturalismuz/item/2448-zprava-o-gradujicim-silenstvi-genderismus-istanbul-skolstvi-atd Šéfové rozkaldu civilizace - Macron, Junckers, Merkelová, Mayová, Mogherini – to je partička jako vystřižená z Crafft-Ebinga, autora kdysi slavné knihy Psychopathia Sexualis

Vývoj posledních měsíců a týdnů ukazuje, že zatímco v politické rovině patrioti napříč Evropou, byť ztuha, vyhrávají, svět akademického mainstreamu, euro-úřadů, neziskovek a médií zachvátilo šílenství. Sebevražedné šílenství, srovnatelné s amokem alláh-agbára s mačetou a pěnou u huby. Chcípající kobyla, konfrontovaná s realitou (nechali se obelhávat, sami všem lhali), se svým idiotstvím (pokud někdy měli dobré úmysly, obrátily se v opak) a s tím, že ji nikdo nechce, kope.

 

GENDERISMUS, Istanbul, školství atd. 

Kdyby šlo o rovnoprávnost žen, netlačili by tolik na pilu. Kdyby o homosexuály, nějací by to šílenství podporovali. Pokud se podaří prosadit nápady, jako “pěstování genderové neutrality”, vyloučení slov “matka” a “otec” z úředních záznamů, filmů a pohádek, udávání rodičů za “tradiční výchovu” (německé školky!), povede to ke kastraci domorodé evropské populace. Inkluze ve školství vede k anarchii ve třídách, a tím ke zničení životních šancí těch, kdo nemají na drahé soukromé školy. Nejhorší jsou ale dopady na jazyk – “máma” a “táta” jsou první slova, které miminko vysloví. Je to svět, ve kterém se učí myslet. Zničení pojmového světa může zničit schopnost myšlení, cítění, vrhnout mladé Evropany do polozvířecího stavu. Ještě šílenější jsou dopady na skutečné jinosexuály (homo, lesbi, cokoli…). Pokud jsou jejich rodiče konzervativní, budou vyrůstat v paranoidním světě. Jejich spoluobčané, kterým byli dosud ukradení, je začnou nenávidět…

EKOLOGISMUS, oteplovačství, kampaň proti masu

“Boj s oteplováním” pohlcuje stále víc prostředků, přitom všechna opatření – od biopaliv přes větrníky a slunečníky – situaci jen zhoršují. Ač se optepluje (a ono se otepluje), neexistuje žádný odhad, o kolik by se lidstvo mělo “uskromnit”, aby se trend obrátil. Navíc jde o libůstku veskrze západní, zbytek světa na oteplovačství kašle. Jediná reálná obrana proti oteplení – efektivní a funkční ochrana přírodní, ale i kulturní, rozmanitosti – naopak trpí, kašle se na to. Nejnovější nápad z míst nejvyšších (OSN) – že planetu ochladíme, když nebudeme jíst maso – je ekologickým bizárem, který by situaci dále zhoršil. Jeho podpora ukazuje, že “oteplovačům” vůbec nejde o Planetu. Oni jednoduše nenávidí lidi.
 

ELEKTROMOBILITA, deindustrializace 

Zde se eko-šílenství projevuje v plné palbě. Jen pomatenec může horovat pro zánik spalovacích motorů a současně zavírat kapacity elektráren, což vidíme v Belgii, Francii, Německu. I když odhlédneme od problémů s účinností e-motorů, dobíjením, dojezdem atd., tak samotný přechod na novou technologii, je-li urychlován centrálními rozhodnutími, bude energeticky, a ekologicky, obrovsky náročný. Nové továrny, materiály, technologie … a masová likvidace těch starších, které by mohly ještě nějakou dobu sloužit. Něco takového nutně znepřístupní dopravu pro chudší vrstvy obyvatel, auto se – jako za raného komunismu – stane výsadou bohatých a privilegovaných. Naprosto strašné mohou být dopady na evropský export, zejména pak státy, které dnes závisejí na automobilové výrobě.

ISLÁM, migrace, cenzura 

Problém islámu v Evropě by byl ještě nedávno řešitelný naprosto mírumílovně, kdyby se o něm otevřeně hovořilo – a kdyby se zastavil příliv alláhovské nové krve. Establišment dělá pravý opak. Skrz cenzuru, stíhání “islámofobie” atd. znemožňuje otevřenou debatu, a současně tu novou krev zve a vítá. Čím horších zvěrstev se Novoevropané dopouštějí, tím fanatičtější je vítačství. Přitom ani nemusí jít o sympatie k islámu. Spíš se snaží islámskou přítomností a hrozbou teroru zastrašit své kritiky. Nejsmutnějšími oběťmi jsou ti muslimové a muslimky, kteří se z otroctví snaží vykroutit, a také nemuslimští Evropané cizího původu – protože mezi domorodci narůstá pravý rasismus.

MEZINÁRODNÍ VZTAHY, Rusko

Choromyslná EU má čím dál méně přátel. Trump s těmi blázny nechce mít nic společného, Čína, Indie, Brazílie a Japonsko jakbysmet, afričtí státníci se nás snaží varovat. Izrael a Egypt se raději kamarádí s Ruskem. O samotném Rusku nemá cenu mluvit – náš logický obchodní partner, trh a surovinová základna, a ještě nedávno obdivovatel(!), nás už jen lituje – a kroutí hlavou. Zbývá nám Saudská, Turecko a pár podobných zemí – jenže ani ti nám nevěří, navíc mají svoje plány.Má-li to všechno společného jmenovatele, je jím DOBA POST-FAKTICKÁ. Civilizace, jejíž špičky propadly totálnímu relativismu, není schopna zvažovat dopady svých rozhodnutí – protože se oficiálně zřekla nástrojů, které k takovému zvažování sloužily. Fakta, logika, svobodná diskuse, ale i “jednodušší” kotvy myšlení, jako rodina, vlast, budoucnost, odpovědnost, čest – to vše je pryč, a kdo pochybuje, je nácek. Jakmile se ztratily pojmy dobrého a zlého, ztratila se i kritéria, podle nichž bylo lze najít vůdce národů. A tak “západu” vládnou šedé kariéristické myši, bezdětné mstivé úřednice, nenažraní psychopati a hlavně, HLAVNĚ SEBEDESTRUKTIVNÍ MASOCHISTÉ, protože co si budeme povídat – šéfovat rozkladu, organizovat podvolení, a ještě u toho moralizovat, to je rauš hodný opravdového labužníka. Macron, Junckers, Merkelová, Mayová, Mogherini – to je partička jako vystřižená z Crafft-Ebinga, autora kdysi slavné knihy Psychopathia Sexualis. Ti lidé jsou nemocní, šílení, mstiví a v pravém smyslu slova zlí. Jo, a neschopní – naštěstí.
 
Jenže – ONI ZA TO NEMOHOU. To my se nechali ukolébat konzumem, zastrašit politickou korektností, zblbnout vlastní leností, opít rohlíkem.

Přitom stačí, když těm blbcům řekneme: NE!

 

 

Autor: Martin Konvička 

]]>
MULTIKULTURALIZMUS a jiné -IZMY Sat, 01 Dec 2018 15:13:36 +0000
Hovory na pravici XXV. – 3. prosince od 18 hodin v Praze na Novotného lávce http://fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2447-hovory-na-pravici-xxv-3-prosince-od-18-hodin-v-praze-na-novotneho-lavce http://fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2447-hovory-na-pravici-xxv-3-prosince-od-18-hodin-v-praze-na-novotneho-lavce Předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník a místopředseda Michal Semín na HOVORECH NA PRAVICI

Hovory na pravici XXV. se konají v pondělí 3. prosince 2018 od 18 hodin v Praze 1 na Novotného lávce. Tentokrát budou věnovány tématu „Český stát v područí globalismu. A jak z něj ven?“ Jako hosté vystoupí se svými příspěvky právník a publicista Tomáš Břicháček, poslanec SPD Jiří Kobza, bývalý europoslanec Ivo Strejček a za Akci D.O.S.T. vystoupí místopředseda Michal Semín.

 

 

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) POLITIKA Sat, 01 Dec 2018 15:02:39 +0000