Podpořte prosím iniciativu "Ne kvótám" www.nekvotam.cz Doporučený

Profesor Petr Fiala, předseda ODS Profesor Petr Fiala, předseda ODS snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

 

 

 

V souvislosti s nedávným rozhodnutím Rady EU o schválení povinných migračních kvót pro jednotlivé státy EU, se Občanská demokratická strana rozhodla spustit iniciativu "Ne kvótám"  www.nekvotam.cz. Iniciativa má za cíl vyvinout tlak na vládu Bohuslava Sobotky, aby využila všech legislativních a politických prostředků - jako je například přezkum Evropským soudním dvorem - tak, aby tento silový precedent o zavedení povinných kvót zneplatnila.

 

Migrační kvóty jsou nesmyslné, neřeší problém migrační krize. Je to jen přenášení problémů některých zemí do dalších států Evropské unie. Občané České republiky byli neustále ujišťováni, že se nás migrační krize netýká, že se nic neděje. Ono se ale děje, a všichni to vidíme.

Vládu jsem opakovaně vyzýval k tomu, ať představí plán, jak budeme situaci řešit. Ničeho takového jsme se ale nedočkali. Vláda ani nepočítala s tím, že k hlasování o kvótách dojde a že budeme přehlasováni. Nepřipravila si další kroky, které musejí z naší strany následovat. Tento přístup české vlády je nezodpovědný.

Evropská unie neváhala k prosazení migračních kvót použít hrozby a nátlakové prostředky. Takovéto silové řešení v oblasti, která se bytostně týká bezpečnosti a suverenity naší země, je nepřijatelné. Rozhodnutí Rady EU je v rozporu s pravidly, na základě kterých jsme do EU vstupovali. Evropská unie tímto krokem popírá také zásady ochrany občanských a lidských práv a ještě více zvyšuje nedůvěru, kterou v ní občané mají.

Budu rád, pokud se k iniciativě připojíte na www.nekvotam.cz i Vy. Velice děkuji.

 

 

 

Zveřejněno v POLITIKA

Související položky (podle značky)

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %